Q-Well Hypoxi Babor Cilt ve Vücut Bakımları Lazer Epilasyon Belfeet Ayak Bakımları Masaj Eğitimi Personel Danışmanlığı Foto Galeri
Yüksek basınç kompresyon terapisi
Hypoxi yap, vücudunu yeniden tasarla
1 2
MEDİKAL AYAK BAKIMI
  • Ayak bakımı, sağlık ve estetiği ilgilendirdiği kadar, kişinin yaşam kalitesinin yükselmesi açısından da ihmal edilmemesi gereken ayrıntılar içermektedir. Ayak bakımının kişiyi rahatsız etmeden, acı vermeden, steril ve hijyenik koşullar altında gerçekleştirilerek temiz tutulması, dolaşım ve sinir sistemi açısından çok önemlidir. İnsan vücudunun tüm organları ayaklardan etkilenir. Dolayısıyla ayak bakımı, kişinin sağlığı için ihmal edilmemesi gereken önemli bakımların başında gelir.


  • Medikal Ayak Bakımı

  • Medikal ayak bakımında, tırnak kesimi, tırnak dizaynı, tırnak yüzeyinin temizlenmesi ve parlatılması, sertleşmiş derilerin giderilmesi gibi uygulamalar sağlığı tehdit etmeksizin hijyenik koşullar tam anlamıyla sağlanarak gerçekleştirilir. Bir çok estetik ve güzellik merkezinde yapılan manikür ve pedikür uygulamalarında yöntem farklılığından dolayı çoğu zaman gereksiz yere acı ve ağrı oluşmakta, tırnak batığı ve nasır alma steril olmayan ortamlarda yapılmakta, bu nedenden dolayı bulaşıcı hastalık ve mikrop kapma şansı çok yüksek olmaktadır. Medikal ayak bakımı sağlığa ve estetiğe yönelik yapılan çok özel bir bakımdır. Et pensi, makas gibi kesici aletler olmaksızın tamamen tıbbi cihazlar kullanılarak özel freze uçlar ile yapılan tıbbi bir uygulamadır. Medikal ayak bakımı; problemli ayaklardaki nasır ve sertleşme problemlerinin giderilmesi, kalınlaşmış veya mantarlı tırnakların bakımı, deri sertleşmesi ile oluşan problemlere yönelik bakımlar, deforme tırnakların bakımı, çatlak topuk bakımı, batık tırnaklarda tel sistemi, diyabetli ayakların bakımı gibi sorunlara çözüm getirir. Kişi düzenli olarak yaptığı bakımlardan kesin sonuç elde eder. Diyabetli ayaklarda dolaşım bozukluğundan dolayı zaman içerisinde his kaybı oluşur. Ancak kişi acıyı hissetmekte zorlanır ya da hiç hissetmez. Bu nedenle diyabetlilerde medikal ayak bakımı kesici makas, pens ve sivri uçlu aletler kullanılmaksızın özel cihazlarla gerçekleştirilir.
Copyright © 2011, Q-WELL Spor Merkezi